streda 5. augusta 2015

Feng Šuej do praxe!

O čínskom umení Feng Šuej už počul hádam každý z nás. Starobylý spôsob akým číňania od nepamäti udržujú svoje domovy ale i záhrady v harmónii a progrese. Myslím si, že nie je nutné pretvárať svoj domov podľa predstáv niekoho iného. V číne predsa musia fungovať veci o čosi inak ako u nás nemyslíte? Je to odlišné kultúrne prostredie a tak je pochopitelné, že nemôžeme fungovať ako oni. Multikulturalizmus je síce v kurze, ale každá vec by mala mať svoje hranice. Aj feng šuej. Zaujíma vás čo môžte urobiť ešte dnes pre zlepšenie stavu svojej domácnosti?


Umenie feng šuej nás učí, že energia je neustále v pohybe. Aby mohla plynúť harmonicky a nerušene potrebuje mať voľnú cestu a vytvorené vhodné podmienky. Tie vytvára človek dvoma spôsobmi:

1. Svojim psychickým nastavením
2. Spôsobom ako kultivuje svoje okolie 

Tieto dva body vytvárajú dokopy harmonický celok, chaos alebo kúsok z každého. Myslím, že každý z nás sa chce cítiť o niečo príjemnejšie. Prečo nezačať so zmenou už dnes? Pusťme si hudbu, vstaňme od počítača a urobme niečo pre krajší domov. Veď pre koho iného by sme ho aranžovali ak nie pre seba? Môj dom, môj hrad.

1. Odstráňte smeti 

Prvý a najdôležitejší bod. Upracte všetky papieriky, poháriky, tégliky, prázdne obaly a iné nepotrebné veci do smetí. Zbavením sa starého a nepotrebného ( a hlavne na nič už nehodiaceho sa ) vytvárate priestor aby vám do života prišlo niečo nové a lepšie.

2. Zatvárajte toaletu 

Znie to možno smiešne, ale toaleta predstavuje odchod z domu. Otvorená toaleta symbolizuje spojenie s negatívnymi energiami. Číňania veria, že otvoreným záchodom odchádza z domu hojnosť. Zatvárať za sebou poklop i dvere nie je nič zložité a určite je to vhodné i z pohľadu hygieny. Tak šup na to!

3. Dva nočné stolíky

Každý z partnerov by mal mať svoj nočný stolík. Podporuje to rovnováhu a harmóniu medzi nimi a poukazuje na rovnocennosť. Pokiaľ váš partner nemá svoj stolík, určite sa poteší ak mu takto symbolicky vytvoríte miesto len pre neho.

4. Stolík a dvere

Pokiaľ si sadnete za stôl a dvere sa vám nachádzajú za chrbtom robíte nedobre. Dostávate sa do stiesnenej pozície, pretože neviete čo sa deje za vami. Vo feng šuej sa odporúča mať stolík oproti dverám a za chrbtom pevnú oporu či už v podobe steny alebo inej pevnej štruktúry. Symbolicky tak posilňujete svoju moc a nenechávate veci náhode.

5. Kúpte si kvety

Kvety predstavujú život a radostnú energiu. Prinesú vám domov veľa dobrého no tiež si treba vybrať správne druhy. Obecne platí, že by ste sa mali vyhnúť kvetom ktoré už na pohľad majú ostré alebo bodavé listy ( svokrine jazyky napríklad ). Zvoľte radšej lopatkovec, orchidejky alebo sloniu nohu. Výber je na vás.

6. Opravte pokazené veci 

Poličku ktorú treba primontovať, dvierka, ktoré sa nezatvárajú alebo uvŕzgané pánty. Všetko čo nejakým spôsobom vytvára blok alebo nerovnováhu treba opraviť, vymeniť alebo vyhodiť. Pamätajte, že váš príbytok je zrkadlom vášho života v dobrom aj zlom. Možno vás pri upratovaní napadne riešenie situácií, ktoré ste pôvodne riešiť ani nechceli a predsa vás zaťažujú. Najvyšší čas sa s tým vysporiadať a vyraziť vpred!

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text