streda 17. júna 2015

Farby vo feng šuej - červená a žltá

Červená je prapôvodná farba. Pohľad na ňu aktivuje našu energiu, naše zmysly ale aj chuť k jedlu. Naše vnímanie tejto farby je veľmi silné a znamená jedlo a prežitie. Červená je farba Marsu, rovnako ako krv. Okrem toho, že dodáva energiu stimuluje agresívnu časť ľudskej povahy. Čerpá Yang energiu smerom k sebe. Je aktivátor a stimuluje. Použitie červenej je vhodné v priestoroch a izbách, ktoré sú určené na rôzne druhy prác a činností, ale vyhnúť sa jej umiestneniu do spálne. Avšak, červená inšpiruje vášeň, takže jej variácie v primeranom množstve môžete použiť na oživenie vzťahu. Buďte opatrní pri používaní červenej v kuchyni, ak má niekto problém s hmotnosťou môže mu to viac uškodiť ako pomôcť.

Po červenej, je žltá farba najväčším lákadlom pre oči. Žltá sa vzťahuje k planéte Saturn, bašte konzervativizmu, kompresie, povinností a zodpovednosti. Podporuje zrelosť, zdržanlivosť, a závažné kroky. Žltá je farba získaných vedomostí, takže to ju robí dobrou voľbou v kancelárii alebo študijnych priestoroch.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text