pondelok 25. mája 2015

Moje skúsenosti s prekliatím

Prekliatia. Niekto na ne verí a niekto jednoducho nie. V minulosti sa ich ľudia báli a všemožne sa snažili zabrániť, aby ich život zasiahlo cudzie želanie skazy. Prišla industrializácia, veda urobila značný pokrok a tak boli čarodejnice, bosorky a prekliatia vytlačené za hranice fantázie. Čo už ale ľudia, ktorí tak spravili prehliadli je fakt, že nie všetko je viditeľné voľným okom. Stratilo sa veľa návodov a rád ako prekliatie odstrániť prípadne ako si ho nespliesť s vlastným nešťastím. Ešte moja stará mama vedela, ako sa má modliť a čo robiť, keď nevraživá suseda závidela jej krásneho muža a zoslala na našu rodinu kliatbu. Dnes sa informácií a postupov tradičnej ľudovej mágie zachovalo málo a rodina ktorá ich vlastní sa väčšinou o ne s cudzím zadarmo nedelí.


Prekliatie funguje. O predchádzajúcej vete nemám žiadne pochybnosti. To čo prežije človek zasiahnutý kliatbou sa nedá opísať, nedá sa to vysvetliť niekomu kto to nezažil. Môžu sa opísať príznaky, ale ten komplexný pocit a atmosféra sa dá len prežiť. A veru nie je to nič závideniahodné.

Hovorí sa, že kliatba vás nemôže zasiahnuť ak na ňu neveríte alebo sa jej vysmejete. Toto tvrdenie je hlúposť a človek si tak sám dopomôže k zhoršeniu situácie. Je snáď možné vyhnúť sa letiacemu nožu smiechom alebo popieraním jeho existencie? Myslím, že asi nie. Kliatba je nôž, ktorý po vás vrhne človek plný zloby s úmyslom ublížiť vám. Naozaj si myslíte, že vaša viera v jeho existenciu/neexistenciu vás ochráni? Čo vás ochráni je viera vo vlastné sily, moc pozitívnej mágie a kolektív priateľov alebo vaša vedma ktorá sa do problematiky rozumie. Nedajte sa odradiť neúspechmi, medzi nami je stále dosť ľudí, ktorí sa problematike vyznajú len ich treba nájsť.

Sám som sa presvedčil, že je naivné myslieť si, že útočníkovi sa všetko tri krát vráti alebo ho potrestá Boh. Nič také sa neudeje. Nenadarmo sa hovorí pomôž si človeče a aj pánboh ti pomôže. Bez vlastného pričinenia sa vás nezastane ani anjel strážny. Je to smutné, ale práve pasivita človeka zasiahnutého kliatbou napomáha k rozširovaniu jej moci. Kdežto človek, ktorý sa neustále stavia na zadné držiaci sa rady " komu pánboh, tomu všetci svätí " sa častokrát s kliatby vylíže aj sám. Problém môže vzniknúť vtedy ak sa kliatba dedí s rodiča na potomka. Nie je tajomstvom ani v rozprávkach, že bosorky preklínali celé pokolenia na 7 alebo 9 generácií. Využívali pritom aj moc čísiel sedmičky a deviatky. Posledná možnosť je taká, kedy si človek nevšimol včas cudzie pôsobenie vo svojom živote a je lapený v pasti natoľko, že sám si z nej nevie pomôcť. Vtedy je už potrebné podstúpiť očistu a kliatbu zlomiť a odstrániť. I v našej rodine sa vie, že kliatbu nie je možné premeniť na niečo pozitívne. Musí sa strhnúť a spáliť, alebo poslať späť tomu kto ju vyslal. Nenadarmo sa hovorí: každému čo jeho jest!

Na záver by som chcel ešte rozobrať rozdiel medzi kliatbou a obyčajnou smolou. Veľa ľudí najmä žien sa mi sťažuje na prekliatie v láske, prekliatie vo vzťahu, alebo rodovú kliatbu ktorá z partnera robí zlého človeka. Je ťažké si to priznať, ale za nefunkčné a zlé vzťahy kliatby nemôžu. Charakter a povaha človeka sa ukazuje až časom, rokmi keď opadnú ružové okuliare zamilovanosti. Vtedy dáma zvykne zistiť že jej hrdina sa k nej vôbec nespráva ako by mal a ona len celé roky prehliadala veci a situácie, ktoré jednoducho vidieť nechcela. Žiť s mužom ktorý má povahu tyrana je iste veľké prekliatie. Avšak toto prekliatie s mágiou nemá nič spoločné. Záleží na mužovi či je ochotný kliatbu zlomiť svojim uvedomením a nápravou chýb, alebo na žene či je schopná a ochotná ho zmeniť alebo od neho odísť. To už ale nie je o mágii ale úplne niečom inom za čo si je zodpovedný každý sám.

Kedy sa oplatí pýtať na prekliatie v láske? Keď ste sa rozišli bezdôvodne a váš partner/partnerka vo veľmi krátkej dobe nadviazal vzťah s veľmi nepríjemnou osobou, ktorá už na pohľad vyzerá nečestne. Častokrát takúto osobu poznáte a nemáte s ňou vôbec dobrý vzťah. Prípadne ešte vtedy, ak vám vyslovene niekto váš vzťah závidí a nepraje vám ho. To sú dve pádne podozrenia, kedy v hre môže byť mágia. Menej častým javom je pomsta bývalého priateľa/priateľky ktorý sa nevedel povzniesť nad váš rozchod.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text