streda 15. apríla 2015

Kto je to spirituálny sprievodca?

Veľa ľudí verí, že existuje niekto, kto ich sprevádza na ich životnej ceste. Zážitky a príbehy o anjeloch alebo rôznych strážcoch počul každý z nás. Kto sú tieto bytosti? V prvom rade sú sprievodcovia. Nie sú tu nato, aby riešili každý náš problém a ani nato, aby sme sa im bezhlavo odovzdali ako ovce bez vlastnej vôle. Ak už máte nejakého sprievodcu no má zlý vplyv na vaše správanie alebo negatívny dopad na váš život je veľká šanca, že nie je žiadnym sprievodcom ale čímsi celkom iným. Rozoznávame niekoľko druhov skutočných duchovných sprievodcov:


1. Nanebovzatí majstri. Patrí medzi nich napríklad Ježiš, Budha, alebo Krišna. Nanebovzatí majstri sú ľudia, ktorí žili v ľudskom tele a boli niečím výnimoční. Po svojej smrti vstúpili do vyššej sféry bytia z ktorej pomáhajú ľuďom v evolúcii a napredovaní. Napríklad ľudia venujúci sa reiki môžu pocítiť prítomnosť nanebovzatých majstrov. Ak sa tak stane, pohybujú sa v ich okolí preto, aby pomáhali celej skupine a nie len im.

2. Predkovia. Duchovným sprievodcom sa môže stať aj zosnulý člen rodiny, alebo veľmi dávny predok. Jedná sa väčšinou o pokrvných príbuzných i keď to nemusí byť pravidlom.

3. Duchovný učiteľ a bežný sprievodca. Tieto bytosti sa najčastejšie zjavujú ako archetypy ( napríklad vo forme bojovníka, rozprávača príbehov, múdrej ženy.. ) aby vám symbolicky ukázali smer vašej cesty a pomohli nadobudnúť nejakú vlastnosť či kvalitu. Po dokončení svojej úlohy sa zvyknú rozlúčiť a nechajú vás ďalej kráčať svojou cestou.

4. Zvierací duchovní sprievodcovia a totemové zvieratá. Nie je raritou, že sa vašim duchovným sprievodcom stane zosnulý domáci miláčik. Niektorí ľudia obzvlášť v šamanskej praxi alebo domorodí indiáni majú celý totem zvierat, ktorý predstavuje ochranu a učenie.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text