pondelok 13. apríla 2015

Channeling: ako viesť seánsu

Špiritistická seánsa môže byť veľmi precízny obrad, alebo veľký neporiadok. Všetko záleží od toho, koľko úsilia, snahy a precíznosti ste ochotní venovať jej príprave. A nie len o nej bude tento článok, ktorý v anglickom originály nájdete tu.


Tak ako v bežnej ľudskej komunikácii existuje veľa písaných aj nepísaných pravidiel je tomu tak aj v duchovnom svete. Ich dodržiavaním umožníte priechod tým správnym silám, získate odpovede na svoje otázky a vyhnete sa nepríjemnostiam, ktoré inak po čase nastanú.

Špiritistická seánsa alebo akékoľvek vyvolávanie duchov musí byť harmonické a pozostávať z presne určeného postupu tak ako bežný rozhovor. Zjednodušene povedané, keď sa chcete s niekým rozprávať najprv sa mu pozdravíte, potom prebehne váš rozhovor a na záver sa rozlúčite a odzdravíte. Tak tomu musí byť aj, keď sa rozprávate s duchmi. Akurát pri nich to až takto jednoduché nie je. Prečítajte si 9 bodov správnej komunikácie so svetom duchov.

1. Rozmyslite si, koho a koľko ľudí na seánsu pozvete. Ak vaša obývačka pojme v pohodlí maximálne osem ľudí, nepozývajte 15! Osoby, ktoré sa seánsy zúčastnia nemusia byť nutne veriaci, či duchovne založení ľudia no vyžaduje sa otvorená myseľ. Skeptici, pochybovači a príliš negatívne naladení ľudia, ktorí všetko len kritizujú v sebe nesú veľké množstvá negatívnej energie, ktorú rozhodne miešať do seansy nepotrebujete.

2. Ak nemáte veľký oválny stôl nerobte si starosti. Usaďte svojich návštevníkov tak, aby sa im sedelo pohodlne a mohli nerušene pracovať, keď bude klzák z dosky ouije v pohybe. Ak sa rozhodnete zapáliť nejaké kadidlo alebo vôňu, uistite sa, že nikto z návštevníkov na ňu nie je alergický. Umiestnite ju niekde blízko ale nie priamo na stôl. Použitie sviec v špiritizme je veľmi žiaduce. Verí sa, že svetlo a teplo sviec láka duchov a tak rýchlejšie vypočujú vaše volanie.

3. Vybavte bežné veci popredu. Uistite sa, že vaši návštevníci sa budú správať nielen k duchom ale i jeden k druhému s rešpektom. Pokiaľ niekto potrebuje na toaletu, skočiť na cigaretu alebo sa len jednoducho chvíľu vyrozprávať z nadšenia nech tak urobí pred tým ako sa zavolajú duchovia. Odporúča sa nastaviť termostat/kúrenie na príjemnú teplotu, pretože duchovia zvyknú teplotou v miestnosti kývať či už v zmysle chladu alebo tepla. Keď sa všetci posadia, veďte krátku meditáciu, alebo sa spoločne pomodlite ( v tomto prípade je možné použiť aj otčenáš! ), alebo vytvorte magický kruh podľa svojej tradície.

4. Seánsu vedie nadané médium. Počas špiritistickej seánsy je vždy jeden líder, ktorý celý obrad vedie, kladie otázky duchom a usmerňuje priebeh seánsy. Najvhodnejšie je zvoliť si človeka, ktorý má zo zúčastnených najviac rozvinuté svoje mimozmyslové schopnosti. Duchovia sa volajú dvoma spôsobmi. Buď líder zavolá ducha slušným spôsobom " Drahá teta Mildred, pocti nás dnes večer svojou prítomnosťou ". Druhá možnosť je rytmické vyvolávanie mena ducha všetkými zúčastnenými dokým nepocítite jeho prítomnosť. Napriek tomu, že mnohí ľudia radi dodržujú tradíciu držania sa za ruky pri vyvolávaní duchov, nie je to vôbec potrebné.

Páčil sa vám článok? Kliknite na tento link a prečítajte si jeho druhú časť.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text