štvrtok 16. apríla 2015

Ako nájsť svojho duchovného sprievodcu?

V minulom článku sme si predstavili 4 najčastejšie triedy sprievodcov, ktorí pokiaľ sú zavolaní sú ochotní pomáhať človeku na jeho ceste životom. Témou dnešnou sa stala otázka: ako nájsť svojho duchovného sprievodcu? V prvom rade si treba uvedomiť, že neexistuje jediný alebo najlepší spôsob. Čo fungovalo vašej kamarátke, nemusí vôbec fungovať vám. Navyše spojiť sa so svojim duchovným sprievodcom môže byť zo začiatku komplikované a tak nezúfajte, ak sa vám to nepodarí na prvý pokus. Vyskúšajte všetky z nasledujúcich postupov, aby ste svojho sprievodcu našli. Ak sa nič neudeje, radšej počkajte a potom to skúste v inú dobu a iný deň.


1.Intuícia - Mnoho ľudí verí, že práve tie iracionálne správy, ktoré sa vždy ukážu ako pravdivé nám dáva náš spirituálny sprievodca. Sú to presne tie pocity, myšlienky a taký " naliehavý hlas či myšlienka ", ktorý hovorí zaboč doprava, nie doľava, urob zmenu vo svojom živote, počúvaj čo hovorí tento človek pomôže ti to a tak podobne. Pri intuícii obecne platí, že prvá informácia ktorá vám prišla je tá správna ( aj keď sa vám možno vôbec nepáči ). Akonáhle sa spýtate druhý krát, odpoveď bude prinajlepšom skreslená alebo prinajhoršom sa nedozviete nič.

2. Meditácia - Napriek tomu, že na internete sa nachádza mnoho komerčných meditačných cd a nahrávok, nie je nutnosťou si ich kupovať. Jednoducho si pustite obyčajnú meditačnú hudbu, alebo sa ponorte do ticha. Vyčistite svoju myseľ od všetkého čo by vás mohlo rušiť alebo nevhodne zasahovať do práce. Dá sa tak urobiť sústredením sa na svoj dych. Potom si predstavte, ako kráčate lesnou čistinkou, po kopci, alebo dokonca prériou. Po čase stretnete bytosť, ktorá sa môže ukázať ako váš spirituálny sprievodca. Opäť to môže byť archetyp, ktorý vám chce poukázať na nejaké vlastnostni, cnosti alebo kvality.

3. Snívanie. Niektorí ľudia sa rozhodnú kontaktovať svojho sprievodcu pomocou svojho podvedomia a to v snoch. Pre niekoho to môže byť zo začiatku ťažké, preto je vhodné sa na to sústrediť po viac večerov pred spaním. Pred tým ako zaspíte sa sústreďte nato, že chcete v sne stretnúť svojho duchovného sprievodcu. Následne by sa vám s nim malo snívať. A ešte malá rada. Keďže do 5 minút od zobudenia človek väčšinu svojho sna zabudne, majte pri posteli pero a papier, aby ste si zapísali všetky odkazy, alebo zvláštnosti, ktoré sa vám snívali. Vhodné je spomenúť aj dátum, aby keď sa budete k informáciám časom vracať ste videli svoj progres, alebo nové spojitosti.

4. Divinácia. O dvoch spôsoboch divinácie, ktoré si môžete vyskúšať v pohodlí a bezpečí domova som písal v článkoch veštenie z ohňa a veštenie z vody. Vyberte si návod, ktorý vás oslovil a pokračujte podľa postupu uverejneného v článkoch. Zadajte do vody alebo do ohňa otázku, kto je váš spirituálny sprievodca a požiadajte ho nech sa vám zjaví. Možno budete chcieť pred touto prácou energeticky vyčistiť priestor, tak ako káže tradičná wicca.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text