pondelok 27. apríla 2015

7 spôsobov ako si trénovať psychické schopnosti

Každý z nás má talent na niektorú zo skrytých psychických schopností. Predpokladom pre ich rozvoj je sebapoznanie, sebauvedomenie a pravidelné cvičenie. Jedným z najlepších spôsobov, ako rozvíjať svoje vlastné psychické schopnosti je formou meditácie, pretože nám umožňuje preniknúť do nášho podvedomia a všetkého čo sa tam skrýva.

1. Bdelosť. Na dosiahnutie plného stavu bdelosti budete musieť dlho trénovať. Začnite tak, že si začnete všímať veci, ktoré ste pred tým prehliadali. Zmeny vo svetle a tieňoch, vnímajte vietor, buďte si vedomí toho kto práve odišiel z miestnosti a kto v nej ostal. Tento druh mentálnych poznámok vás postupne pripravuje vnímať správy od svojej intuície, ktoré najčastejšie zachytávame ako vnem nejakej zmeny ( ktorú napríklad ešte neviem definovať, ale máme z nej buď dobrý alebo zlý pocit ). Rozlišujte, čo je skutočné a čo už sú len vaše predstavy alebo domnienky.
Vypočujte si, čo bolo povedané, a čo nie. Ľudia často hovoria o jednej veci, ale myslia ňou niečo úplne iné. Keď sa spýtate kamarátky, ako sa jej darí a povie vám " fajn, deti celkom poslúchajú.. " ale nie je tam žiadna zmienka o jej mužovi, je celkom zjavné, že tam je nejaký dôvod prečo ho nespomenula.

2. Pravidelne meditujte. 
Jedným z najlepších spôsobov, ako rozvíjať svoju intuíciu je meditovať. Tým, že sa vaša myseľ ponorí do hlbín podvedomia, môžete vytvoriť kanál cez ktorý budete prijímať správy od vašej intuície.

3. Naučte sa veriť svojim pocitom. Poznáte ten pocit, že máte odbočiť doľava no predsa ste sa rozhodli ísť doprava? Naučte sa veriť svojej intuícii. Ten iracionálny popud, pocit, myšlienka je odkaz od vašej intuície.

4. Zapisujte si veci. Mali ste špecifický sen o nejakej osobe, ktorú poznáte alebo o zvláštnej situácii alebo udalosti? Keď si budete zapisovať tieto znamenia, časom im začnete rozumieť ( hlavne keď sa k nim budete vracať ) a umožníte si tak predchádzať problémom alebo ich riešiť ešte pred tým ako plne nastanú.

5, Skúšajte. Cvičenie robí majstra. Idete sa stretnúť s kamarátom alebo kamarátkou v meste? Skúste popredu vycítiť v akej nálade je a aký mal asi deň. Zvoní vám telefón? Skúste uhádnuť bez pozretia na displej kto volá. Vytvorte si podobné a vlastné cvičenia. I keď sa z vás možno nestane médium vaša intuícia podstatne zosilnie a budete čerpať benefity z jej poslúchnutia ( alebo ponaučenia z problémov keď si spravíte po svojom :-) ).

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text