streda 11. marca 2015

Teória mágie: očista seba samého

Pred tým ako vykonáte akékoľvek kúzlo alebo rituál sa potrebujete očistiť. Očista znamená zbavenie sa negativity, ktorá obklopuje telo a dušu. Sme je vystavovaní dennodenne vplyvom stresu, nešťastí z masmédií a iných faktorov, ktoré už sami poznáte. Očistou sa zbavujeme negatívnej energie, ktorá by mohla nevhodne zasahovať do kúzla či rituálu a zmariť tak jeho výsledok. Je to podobné ako pri očiste rituálneho miesta.


Scott Cunningham hovorí, že očista svojho tela a duše je prvou aktivitou, ktorá začína rituál. Odstraňujeme staré nepotrebné alebo škodlivé, aby sme prichystali seba na prijatie toho o čo žiadame.

Očista pred rituálom

Vypnite telefóny a televíziu. Nechajte svoju myseľ odplávať od starostí bežného dňa. Urobiť tak môžete krátkou meditáciou, počúvaním alebo priamo hraním na bubon alebo hraním na tibetskú misu. Ak vykonávate rituál v prírode postavte sa a sústreďte sa na vietor, ktorý okolo vás vanie. Zhlboka dýchajte a predstavujte si ako z vás sfukuje všetko zaťaženie preč. Ak vykonávate rituál doma, mnohí Wiccariáni obľubujú očistu tela formou kúpeľa. Nechajte zovrieť vodu v ktorej rozpustíte za hrsť morskej soli a keď vychladne na prijateľnú teplotu poriadne sa ňou vyoblievajte. Môžete prosiť Boha a Bohyňu, aby z vás zmyli všetko zlé.

Teraz ste pripravení na kúzlo alebo rituál. Ako hovorí Scott uvedomte si, že rituál je už v procese. Energie sú v pohybe a vedomie už začalo vykonávať to na čo sa chystáte. Je to možno trochu zvláštne, ale je to tak. Preto je vhodné, aby ste mali už všetko nachystané a prešli na druhý bod a tým je očista priestoru.


Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text