utorok 10. marca 2015

Ako si vybrať svoj kameň

Takže ako som sľúbila, popíšem svoj spôsob, ktorým si svoje kamienky vyberám, veľmi sa mi osvedčil a vrelo ho odporúčam každému, kto pri pulte plnom kamienkov váha, ktorý vybrať, keď všetky sú také nádherné.Prieskum trhu:

Vždy, keď vojdem do obchodíku s kamienkami, najprv celý výber prebehnem narýchlo očami a urobím si takzvaný "prieskum trhu", aby som videla aké všakovaké kamienky tam majú, aké farby, veľkosti, či sú to kamienky len tak alebo na prívesku, prípadne ako kľúčenka či kyvadlo. Po tomto krátkom prieskume nasleduje ďalší, trochu viac hĺbkový, kedy sa zahľadím na kategóriu kamienkov, ktorá ma zaujala najviac. Prezerám si ich až kým..

Láska na prvý pohľad:

...kým ma jeden neosloví natoľko, že z neho nemôžem odtrhnúť oči. To je moja "láska na prvý pohľad", ktorá však nie je žiadnou zárukou správneho výberu alebo potvrdením, že to bude ten, ktorý si nakoniec z toho výberu vyberiem. Prezerám si však aj ostatné a pohľadom porovnávam, ktorého tvar, farba, lesk, atď sa mi páči viac. Vyhliadnem si len niekoľko kúskov a moje finálne rozhodnutie je závislé od nasledujúceho procesu.

Energetická harmónia:

Jeden po druhom beriem kamienky do ruky, stláčam ich v dlani, otáčam v prstoch. Snažím sa uvoľniť a otvoriť svoju myseľ aj energiu, občas pri tom zatvorím aj oči, aby ma nerušilo okolie a sústredím sa len na kamienok v dlani. Snažím sa vnímať jeho "šepot", jeho reč, jeho vibrácie. Takto to robím so všetkými kamienkami, ktoré som si vyhliadla a nakoniec ten pravý spoznám. Nie som si celkom istá, či to dokážem hodnoverne popísať, ale tú správnu energiu a vibrácie spoznám. Viem, ktorý kamienok je pre mňa ten najvhodnejší, ktorý mi najkrajšie vibruje. To človek s dostatočne otvoreným vnímaním dokáže pocítiť. Šteklí ma alebo ma nabije obrovským množstvom energie, či dokonca naposledy, keď som kamienok stisla do a zatvorila oči, pocítila som akoby nejaké energetické napätie, dalo by sa to prirovnať k statickej elektrine, no nebola to ona.

Zdroj: Pôvodný autor Tabitha.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text