utorok 17. marca 2015

Prečo mi kúzlo nefunguje?

Na internete ale aj na našej stránke je veľa návodov na kúzla a rituály. O tom že mágia funguje niet pochýb. Venovala sa jej každá kultúra a z nejednej sa dochovali zaujímavé písomnosti alebo zvyky. Z času na čas sa stane zaujímavý úkaz. Kúzlo alebo rituál, ktorý sme urobili fungoval len z polovice alebo nefungoval vôbec. Kde sa stala chyba?


Ak čítate našu stránku pravidelne, viete že Wicca v sebe zahŕňa aj prvky čarodejníctva. A tak sa časom a vplyvom skúseností zosumarizovalo niekoľko bodov, ktoré treba prejsť keď sa stala chyba a to tá, že kúzlo alebo rituál nevyšiel.

1. Pýtali ste niečo čo nie ste v momentálnom stave dostať. Jachtu ani lásku Brada Pitta mať nikdy nebude väčšina ľudí. Preto je nelogické prosiť staré božstvá, aby vám priniesli slávnu osobnosť, jachtu alebo výhru v lotérii. Mágia funguje, ale nie ako v rozprávkach.

2. Urazili ste božstvo. Vyvolali ste nesprávnu bytosť, ktorá sa nezhodla s vami na vašich zámeroch a miesto toho, aby vám pomohla vás potopila. Najmä ak sa vám počas rituálu všetko kazilo, padali sviečky a podobne je to dosť možné. Wicca uznáva panteón božstiev ( Boha a Bohyňu ako top ) ale neštíti popýtať o pomoc aj iné božstvá ( napríklad Kálí, Hekaté, Démeter, Ariadnu.. ). Vaše kúzlo však musí byť v súlade s podstatou bytosti.

3. Ešte nie ste pripravení dostať to po čom túžite. Tu je problém dvojaký. Buď vo vašom živote ešte nie je vytvorené prázdne miesto, ktoré čaká na zaplnenie alebo vás božstvo ochraňuje pred zlým rozhodnutím ( napríklad v láske, pretože by nastal zanedlho bolestivý rozchod.. ).

4. Neočistili ste dôkladne seba alebo priestor. Wicca pred každou rituálnou prácou čistí miesto, kde stavia chrám ( chrám: kruh v ktorom je uprostred umiestnený oltár ). Zaháňa sa nešťastie, zlo alebo bludní duchovia, aby nezasahovali do obradu.

5. Neochránili ste dôkladne seba ani priestor. Energetická ochrana je veľmi dôležitá a veľa magických tradícií ju robí postavením alebo vyvolaním kruhu. Udržuje totiž silu a dobrých duchov dnu a bráni zlým silám vstúpiť a znečistiť posvätný priestor.

6. Nenabili ste kúzlo dostatočným množstvom energie. O tomto písala veľa aj Dion Fortune ale v skratke, ak do niečoho dáte málo sily nemôžete očakávať veľký efekt. Len málo vecí sa takýmto spôsobom dá zariadiť. Na to aby ste kúzlo zhmotnili potrebujete ho nabiť veľkým množstvom energie.

7. Nesústredili ste sa, alebo vás sústavne niečo rušilo. Rituál je neprerušený tok energie. Preto keď doňho nevhodne zasiahne zvoniaci telefón, nečakaná návšteva pri dverách či spolubývajúci nemôžete chcieť udržať energiu a myšlienky v chode. Zastavia sa. Preto sa doporučuje čarovať v prírode alebo si zariadiť nikým nerušenú hodinku kedy si v kľude urobíte čo máte.

8. Vybrali ste zlé kúzlo. Tak ako existuje tisíc druhov antibiotík na tú istú chorobu tak existuje aj tak veľa rituálov na jeden problém. Niekedy kúzlo nezaberie ale to neznamená že by bol postup hneď zlý. Možno potrebujeme práve iný druh " lieku " a tak treba po neúspechu odskúšať iný návod.

9. Povedali ste o svojom kúzle druhým ľuďom. Pamätáte sa na to čo sme si rozprávali ako deti? Že keď svoje želanie prezradíme tak sa nám nesplní? Táto zdanlivo jednoduchá myšlienka má hlbší význam. Človek je tvor závistlivý a aj ten najsvätejší človek pod slnkom má okolo seba ľudí, ktorí mu neprajú a nemajú problém hodiť mu polienko pod nohy. Práve z tohto dôvodu sa odporúča vyberať si komu čo poviete.

10. Nemáte dostatočnú silu na to, aby ste vykonali určitý typ kúzla. Posledný a najdôležitejší bod. Tak ako bol za starých čias Okultný majster a jeho žiaci a len tento majster mohol alebo vedel robiť určité typy magických/spirituálnych prác tak je tomu i dnes. Sú ľudia ktorým to jednoducho ide šikovnejšie a od ruky a väčšinou ich voláme vedmy, veštice, čarodejnice. Niektoré sú ochotné podať pomocnú ruku a urobiť ten ťažký rituál pre vás.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text