streda 11. marca 2015

Povrazová mágia: praktický rituál

Je to jedna z najjednoduchších foriem mágie a nepotrebujete na ňu nič iné, len povraz. Tento povraz by mal byť dlhý 2,7 metra, teda 9 stôp. (ako je priemer kruhu...) a mal by mať červenú farbu (farba života, krvi - ale aj sily a vitality).

Výhoda šnúrkovej mágie je v tom, že kúzlo sa dá "načasovať" a vypustiť v pravý okamih. Sila bude uschovaná a vy ju môžete použiť presne vtedy, kedy je to najvhodnejšie. Silu je taktiež možné vypúšťať postupne a nie celú naraz, napríklad keď nie je vhodná fáza mesiaca.

Výroba povrazu


Samozrejme, najlepší povraz je taký, ktorý si vyrobíme sami. Ako materiál je najvhodnejší hodváb (ale aj vlna či nylón - ideálne sú všetky prírodné materiály). Je dobré spliesť viacero prameňov do pevnejšieho vrkoča. Na oboch koncoch je dobré spraviť uzlík, aby sa nerozplietol. Potom šnúrku už len vysvätíte.

Šnúrka je považovaná za vlastný nástroj a je dobré, ak ju nepoužíva nikto okrem vás. Taktiež by sa mala používať výhradne len magický účel, prípadne ako súčasť odevu počas obradov.

Používanie povrazu


Čarodejnica (alebo aj celý sabat) sedia v kruhu a spievajú. Keď sila v kruhu začne narastať, čarodejnica občas prestane spievať a zaviaže uzol. (v prípade sabatu je to rovnaké - každý člen sabatu občas prestane spievať - kedy to uzná za vhodné, bez toho že by si všímal druhých - a uviaže uzol.) Uzle sa viaže od konca špagátu a pri každom uväzovaní sa povie nejaká veta, povzbudzujúca kúzlo. (Najvhodnejší počet uzlov je 9 uzlov). Uzly sa taktiež viažu v presnom poradí, ktoré ju ta znázornené:
Uväzovanie uzlov
Vhodné slová:
Prvým uzlom kúzlo začína
Druhý uzol kúzlo uskutočňuje
Tretí uzol všetko potvrdí
Štvrtým uzlom silu zhromaždím
Piatym uzlom kúzlo ožije
Šiestym uzlom kúzlo upevním
Siedmym uzlom udalosti okorením
Ôsmy uzol bude Osud
Deviaty uzol mi dá, čo je moje
Pri zaväzovaní posledného uzla (deviateho) je všetka energia zameraná na povraz (hlavne na uzly), a všetka predstavivosť zameraná na cieľ. Sila ktorú sme vyvolali, je teraz uschovaná v uzloch, ktoré môžeme v príhodný čas uvoľniť.

Celkove je deväť uzlov, a hoci boli vytvorené počas jediného rituálu, rozväzovať sa môžu po jednom - v tomto prípade postupujte práve tak, ako pri ich viazaní. Najprv uzol na kraji, potom na opačnom atď. Rozhodne nie v poradí opačnom. Keď budete uzol rozväzovať, myslite pri tom na výsledok, ktorý chcete dosiahnuť. Potom sa kývajte a snažte sa vytvoriť silu. Energiu z uzlov a silu uvoľnite s výkrikom.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text