streda 18. marca 2015

O bohu

Boh sa vo wicce spája hlavne so Slnkom, pretože rovnako ako Boh je zdrojom a tvorcom, aj Slnko dáva Zemi potrebnú energiu, bez ktorej by život nebol možný. Ročný cyklus, s ktorým sa spája rast, dospievanie a zber úrody, sa tiež týka Slnka.
Taktiež je ochrancom divokej zveri, preto je často krát zobrazený s rohmi. V dávnych dobách, keď na lov zveri predstavoval ich spôsob života, bol lov činnosťou, o ktorej sa verilo, že ju vedie Boh. Lovci boli muži.
K Bohu sa viažu lesy, ľudskou rukou nedotknuté, veľké horúce púšte, i vysoké hory. Hviezdy sa tiež občas považujú za jeho doménu.
Boh predstavuje dokonale zrelú úrodu, hroznové víno či jablká. Boh je taktiež zdrojom našej sexuálnej energie.

Symboly, ktoré sú mu často pripisované, ale sa nimi uctieva, zahŕňajú meč, rohy, oštep, sviečku, zlato, mosadz, diamant, šíp, palica, trojzubec, nôž a iné. Medzi zvieratá zasvätené Bohu patrí býk, pes, had, ryba, jeleň, drak, vlk, kanec, orol, sokol, žralok, jašterice a iné.
Pôvodný autor deeweenka. Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text