pondelok 9. marca 2015

Mágia lásky: pravidlá a teória

Nasledujúca séria článkov je venovaná skôr dámam, ale svoje si určite nájdu aj páni. Milostná mágia sa v našich končinách teší veľkej obľube. Vychádzame z poznatkov ľudového folklóru v ktorom nájdeme nespočetné množstvo návodov, rád a praktík v oblasti vzťahov a lásky. Spomenúť môžeme na začiatok liatie olova na Ondreja, ktoré malo ukázať čím sa živí budúci ženích. Receptár mágie lásky je ale omnoho širší a ako všetko aj táto oblasť má svoje zákonitosti.


Hviezdy, mesiac aj dni v týždni

Už som písal, že na rôzne okultné práce má mesiac priamy vplyv. Podobné zákonitosti sa vzťahujú aj na mágiu a práve o nich sa budeme dnes rozprávať.

Mágii lásky je zasvätený piatok, čo je deň v ktorý vládne planéta Venuša. Odpradávna spájaná so ženstvom, intuíciou a záležitosťami lásky a spájania partnerov. Energie venuše sú jemné, zmyselné a pomáhajú vášmu zámeru doraziť do cieľa. Svoju úlohu hrá aj ďalšie nebeské teleso a tým je mesiac. Obecne platí, že ak chcete do svojho života niečo pritiahnuť alebo vytvoriť ak tak urobíte v čase dorastaujúceho mesiaca, ten vám pomôže. A naopak. Ak sa chcete niečoho zbaviť alebo niekoho rozdeliť robíte tak v čase ubúdajúceho mesiaca. Mnohé kúzla si vyžadujú špecifický čas a hodinu a niektoré možno robiť hocikedy. Niekoľko takých mám pre vás prichystaných.

Vyvstáva tu aj otázka morálky a či je takýto zásah vhodný. Predsa len je lepšie keď láska príde prirodzenou cestou. Trik spočíva v tom, že mágia lásky napomáha tejto prirodzenej ceste. Predpokladom pre jej úspešnosť je láska na jednej i druhej strane. Preto ak vás muž neľúbi, kúzlo lásky ho frnkne do nosa ako tri oriešky pre popolušku a vyvolá spomienku. Tá sa rozplynie pri pohľade na inú ženu. Preto sa milostná mágia nazýva aj biela mágia lásky. Ako to býva, každá minca má dve strany a existuje aj jej temná forma a to čierna mágia lásky. Vyvolávajú sa v nej podobne ako v čiernej mágii zlý duchovia, ktorí spútajú slobodnú vôľu muža a prinútia ho priplaziť sa za ženou i keď ju vôbec nemá rád. To je však odsúdeniahodný počin a rozhodne s mágiou lásky nemá nič spoločné.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že málokedy zaberie kúzlo na prvý krát. Väčšinou ich treba z odstupom času zopakovať, aby sme dosiahli želaný efekt. Konieckoncov bolo by to príliš jednoduché a takýmto spôsobom i rastieme. Položíme si otázku či naozaj toho človeka chceme, či ho ľúbime a či sa nám oplatí obetovať toľko času pre jeho získanie. Aj to má zmysel a ďaleko väčší než sa na prvý pohľad zdá. Vzťahy sa formujú dlho, prehlbujú sa a dopĺňajú. Nie je možné ich vyrobiť rýchlo. A tie na jednu noc mágiu lásky naozaj nepotrebujú.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text