piatok 6. marca 2015

Lovci duchov ( ghost adventures )

Špiritizmus patrí medzi veľmi zaujímavé odvetvia a najmä v amerike sa teší veľkej obľube. Život po živote, duchovia a smrť sú termíny, ktoré úzko spolu súvisia. Predstavujem vám skupinu menom Lovci Duchov ( Ghost Adventures ), ktorí sa venujú natáčaniu paranormánych javov v tých najstrašidelnejších lokalitách sveta.


Ghost adventures je veľmi dobre spracovaný seriál. Každá epizóda má obyčajne 40-45 minút.  Lovci duchov majú k ríši mŕtvych špecifický vzťah a vlastné spôsoby, akými ho kontaktujú. Neodsudzujem trochu nehanebné zaobchádzanie s duchmi ( zbytočné dráždenie a provokovanie ) ale ani takéto konanie neschvaľujem. Podľa mňa duchom patrí úcta a mali by sme k nim pristupovať s rešpektom. Každý človek si však môže zvoliť cestu akou sa rozhodne kráčať a preto nebudem ich počínanie odsudzovať. Práve naopak s odstupom a zaujatím si rád pozriem zábery z akcií počas ktorých tuhne krv v žilách.

Je veľmi zložité zachytiť ducha na fotku alebo video a pánom z ghost adventures sa podarilo natočiť naozaj niekoľko husárskych kúskov. Aspoň z časti sa tak môžme pozrieť na reakcie a počíňanie duchov, alebo zostatkovej psychickej energie na miestach, kde to doslova vibruje energiou. Žiaľ ľudí viac zaujímajú tragédie a dychberúce zábery než pozitívne odkazy alebo šťastné stretnutia, aké sa dajú formou špiritistickej seánsy uskutočniť. Preto by som bol nerád, aby čitateľ vnímal svet duchov ako agresívne miesto. Každá minca má dve strany. Pre účely marketingu ghost adventures viditeľne vsadili na šokujúce zábery. To nám ale nebráni si ich pozrieť a zamyslieť sa nad ich výpovednou hodnotou. Mnohé sú totiž naozaj veľmi zvláštne a prinútia človeka zamyslieť sa, ako sa to mohlo naozaj udiať.

Okrem záberov s tzv. lockdownov sa lovci duchov pozreli bližšie aj na skúsenosti s vúdú, mágiou alebo rôznymi duchovnými cvičeniami. Pochopiteľne všetko v súvislosti so špiritizmom. Na tomto linku nájdete k seriálu titulky. Sledovať sa dá na youtube, alebo si jednotlivé diely pohľadajte na internete. Ak aj po anglicky nerozumiete nemusíte o zážitok prísť. Pozrite si niektoré diely, pretože samovoľný pohyb predmetov, alebo zvláštne svetlá na kamere naozaj jazyk k vysvetleniu nepotrebujú.

A ak aj vy máte nejaké fotky alebo dokonca video paranormálnej aktivity, budem rád ak sa o ne podelíte.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text