streda 11. marca 2015

Kúzlo zničenie zlej situácie

Opäť budeme potrebovať papier a čierny atrament. Na papierik nakreslite runu, predstavujúcu negativitu a pozorne sa na ňu zapozerajte. Predstavujte si jej škodlivý vplyv, či už je to zlá situácia, alebo nejaký zlozvyk.
Potom naraz runu zalejte bielym atramentom (alebo farbou). Zakiaľ bude atrament (alebo) farba schnúť, predstavujte si na papieri runu šťastia, upsoriadanosti alebo útechy a vymažte všetky myšlienky na problémy.

pozn.: mnohé „runové kúzla“ sú bežné v ľudovom folklóre, hoci sa častokrát používa klasické písmo namiesto rún. V podstate je to zajedno, len písanie rún, ako sme už povedali, je oveľa náročnejšie a tak do písania vloží človek oveľa viac zo seba, čo účinok ešte umocní. Takiež stojí za zmienku aj to, že vo väčšine runových kúziel sa nakoniec papierik nejako zničí a to nie len v ohni, ale trebárs aj hodením do potoka, zakopaním a pod.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text