streda 4. februára 2015

Vplyv mesiaca v okultizme

Pre pohanov ale aj wiccariánov, ktorí sa venujú okultizmu alebo mágii má mesiac veľký význam. Lune sú pripisované mnohé vlastnosti, ktorými ovplyvňuje pozemské dianie. Okrem toho, že spôsobuje príliv a odliv a dvíhanie zemskej kôry má vyplyv na ľudskú psychiku a energetickú mriežku. Naučte sa využiť ju vo svoj prospech!


Mesiac ako ho poznáme má 4 základné fázy, ktorými prechádza. Každá z nich má iné vlastnosti a funkcie - jednoducho pôsobí inak. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete ako presne.

Pribúdajúci mesiac 

Je fáza v ktorej mesiac rastie. Prechádza z tmavej fázy do svetlej. Vo väčšine tradícií je táto fáza spojená s rastom, pribúdaním, pritiahnutím niekoho alebo niečoho a kúziel, ktoré majú pozitívny dopad na človeka či spoločnosť.

- rast, hojnosť, prosperita
- nárast, matéria
- pritiahnutie, dosiahnutie niečoho
- vznik nového ( projektu, lásky.. )

Spln 

Je obdobím, kedy vidíme lunu žiariť celou tvárou. Spln je vhodný čas na práce, ktoré vyžadujú sebapremenu alebo rozvoj vedomia ( intuície ). Vo wicce je sila splnu trvá tri dni - deň pred, v deň splnu a deň po.

- liečenie
- sebapremena, duchovné cvičenia na rozvoj vedomia
- rituály, ktoré vás spájajú s vašimi božstvami ( sťahovanie mesiaca - wicca )
- čas na esbat ( zlet čarodejníc )

Ubúdajúci mesiac

Fáza v ktorej mesiac prechádza zo splnu do novu a luna postupne zakrýva svoju tvár. Čas ubúdajúceho mesiaca je presným opakom pribúdajúceho.

- odstránenie, odlúčenie
- zničenie, deštrukcia
- čas na poriadok a zbavovanie sa nepotrebného 
- redukcia, zbavenie sa niečoho 

Nov

Je obdobím v ktorom je Lunu na oblohe sotva vidieť. Je čas na oddych, nabratie síl a obzretia sa dovnútra.

- rituály na vytvorenie posvätného priestoru 
- očista tela a mysle
- akákoľvek práca zameraná na vnútornú harmóniu a mier

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text