pondelok 23. februára 2015

Severské runy

Moc magických symbolov je ľudom známa odpradávna. Na svete jestvuje veľké množstvo druhov znakov, abecied a symbolov. Všetky majú svoj vlastný význam, ktorý väčšinou pochádza z kultúry v ktorej vznikli. Očariť ma dokázali thébska abeceda, malachim i vúdú značky menom vévé. Nič však pre nás nemá väčší význam ako práve dar našich pohanských predkov.


Runy sú veľmi stará germánska abeceda. Pomenovaná je podľa prvých písmen FUTHARK alebo FUTHORK. Okrem toho, že runy sa používali aj na písanie oveľa väčší význam má ich spirituálna podstata. Za najstarší sa zjavne považuje starý Futhark, ktorý má 24 znakov. Vplyvom osídľovania rôznych častí európy neskôr prešli runy menšími zmenami a vzniklo tak viacero runových sád ako napríklad anglosaský futhark, ktorý má 33 znakov. V tomto článku ostaneme pri starej sade, ktorá je v okultnej praxi používaná asi najčastejšie.Legenda

Jestvuje príbeh, ktorý vraví, že runy dal ľudom samotný Odin. Zavesený 9 dní na strome sveta menom Ygdrasil trpel, aby získal symboly moci. Runy tak pre svoju magickú moc používali nielen čarodejnice alebo vtedajší mágovia, ale aj bojovníci, umelci a bežní ľudia.

Každý symbol predstavuje špecifickú vibráciu, energetický kód pomocou ktorého je možné pôsobiť na svet. Runy teda nie sú len vešteckým nástrojom s akým si ich väčšina ľudí spája. Aby pracovali tak ako majú, musia byť kreslené červenou farbou, ktorá predstavuje krv. Podľa viacerých zdrojov runy by sa mali ryť buď do kostí alebo do dreva. Vhodné stromy na tento úkon sú dub, lieska a borovica. Pokračovanie článku bude dostupné čoskoro.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text