pondelok 9. februára 2015

Realizuj seba samého

Žiť šťastne. Kto by nechcel však? :-) Šťastiu bráni veľa vecí, situácií a ľudí. No pred tým ako zdvihnem zrak k oblohe a začnem na nej hľadať prekážky pozriem sa na hladinu mesačnej studne. Uvidím seba. Najväčšiu podporu i prekážku, spojenca i nepriateľa. Sme v tom všetci, nikto nie je iný. Závisí na tom, ktorá časť prevláda. A čo ty milý čitateľ, ako realizuješ seba?


Pod pojmom sebarealizácia sa dá predstaviť veľa vecí. Už dlhšie sa nad týmto termínom zaoberám tak širšie.. povedzme globálne. Aby som mohol pomáhať ľudom a ukazovať im cestu k šťastiu, predsa sám musím po nej kráčať. Nie je to jednoduché, ale to nemá nikto z nás nad tým sa teraz chvíľu nezamýšľajme. Rád pozorujem úspešných a energických ľudí. Veď kto by nie. Ale ja nesledujem kto má aké auto, hodinky či haciendu. To rada sleduje moja stará mať a rada sa o tom rozpráva. Ja veru nie. Nezaujíma ma to. Nezaujíma ma pohľad na veci vonkajšie. Chcem niečo iné, skúmať vnútro, odhaľovať poklady ako archeológ vrstvu po vrstve odkrývať zahalené. Ľudia sa stávajú šťastnými a úspešnými viacerými spôsobmi. No to čo ich väčšinou spája je realizácia. Konanie a robenie toho čo ich baví, čo ich napĺňa. Dokážu sa nechať pohltiť okamihom na veky. To je úžasná schopnosť vďaka ktorej čerpajú toľko energie. Čo robia inak ako my?

Na začiatku článku som písal, že sme si najväčšou podporou ale i nepriateľom zároveň. Realizácia v živote, konanie a uskutočnovanie našich snov nádejí, idejí a túžob je ovplyvňovaná dvojicou v každom z nás - bojovníkom a zbabelcom. Nazvite si tie postavy ako chcete na ich podstate to nezmení nič. Sú v nás. Raz drží kormidlo jeden raz druhý, naťahujú sa a bojujú oň. To čo líši energických a úspešných ľudí od šedého priemeru je prevaha ich povahy bojovníka. Nevzdávajú sa, konajú v príhodný okamih, nepremeškávajú šance a len málokedy poznajú strach. Zlyhanie neberú ako problém, ale skúsenosť, odmietnutie ako šancu nájsť niečo nové a lepšie. Vyskúšali veľa vecí, aby zistili čo ich skutočne baví. Sú naplnení pri svojom hobby či je to hra na klavíri alebo lozenie po horách. Veľmi dobrým príkladom toho, čo sa dá všetko v živote postíhať bol Aleister Crowley. Prepáčme mu na chvíľu ten " bordelík " ktorý okolo neho vládne a inšpirujme sa. Naučme sa že inšpirovať sa môžme aj od ľudí, ktorých nemáme radi alebo sú nám nesympatickí. Odstup od diania je to, čo títo ľudia zvládajú bravúrne. A ak budete mať pochybnosť či sa oplatí niečo z ich životného štýlu zaradiť do toho svojho, pozrite sa kam to dotiahli.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text