sobota 28. februára 2015

Pozitívne znaky a symboly

Nedávno som písal o tom, ako môže nevedomosť o symboloch a znakoch spôsobiť človeku škodu. Dnes sa pozrieme na druhú stranu mince a predstavíme si značky, ktoré vyžarujú silnú pozitívnu energiu a možno ich používať v rámci okultnej praxe aj ako talizmany.


Bolo by veľmi nesprávne tvrdiť, že všetky symboly sú nebezpečné. Na svete existuje nespočetné množstvo pekných a pozitívnych znakov, ktoré môžu človeku priniesť duchovný vzostup, šťastie, zdravie, peniaze alebo lásku po ktorých túži. Mnohé z týchto symbolov majú tisícročnú tradíciu a preto je ich pôsobenie veľmi mocné a v živote jednotlivca sa výsledok ich pôsobenia manifestuje rýchlo.

Niekoľko takých symbolov si predstavíme a vysvetlíme si ich význam.


Pentagram

Pentagram (gréc. Πενταγράμμοσ: s piatimi líniami) je päťramenná hviezda, ktorá vznikne nakreslením uhlopriečok v pravidelnom päťuholníku. V mágii poukazuje na dominanciu človeka nad 4 elementmi prírody: zem, voda, oheň a vzduch. Je symbolom dobra, svetla a bielej mágie. Ochraňuje človeka pred kliatbami a nešťastím. Väčšinou sa vyrába z kovu a predáva sa ako talizman. Pre prvé zmienky o tomto symbole máme zo starej Mezopotámie a datujú sa do roku 3500 pnl. Symbolizuje pravdu, vyššie poznanie i dokonalosť. Jeho číslo je 5, ktoré znamená transformáciu.

Hexagram

Je 6cípa hviezda, ktorá vzniká spojením dvoch rovnostranných trojuholníkov. Mylne býva vnímaná len ako symbol Judaizmu. Tento symbol v skutočnosti vznikol dávno pred tým, ako sa začal spájať so židovskou vierou. Predstavuje prienik duchovného a materiálneho sveta. Harmonické spojenie protikladov, božského a svetského, materiálneho a duchovného, ženy a muža.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text