pondelok 16. februára 2015

Omnia - hudba, ktorá vás nakopne!

Mám rád novopohanské hudobné skupiny. Omnia je jednou z nich. V hudbe sa mieša ich írsky, anglický, belgický i perzský pôvod. Máte radi Macbetha? Omnia prespievali štvrté dejstvo o čarodejniciach. Veľmi pekný motív i spracovanie " double double toil and trouble, fire burn and cauldron bubble ". Kliknite na pokračovanie článku, oplatí sa!

Ďalšia z mojich najobľúbenejších pesničiek od Omnie je I do not speak human. Je to pieseň o vlkoch, ktorým ľudia zobrali slobodu, no predsa ich nikdy nespútali. Klip je spracovaný jednoducho ale je perfektný, vidieť ako si autori natáčanie užívali. Šantenie v lese, veď i to je také pohanské :-). Pre lyricis si zapnite automatické titulky a hlavne sa mi nesťažujte, že neviete po anglicky.. až také ťažké tie slová nie sú :-) haha.Earth Warrior je treťou pesničkou ktorú spomeniem. Poukazuje veľmi peknou formou na spolupatričnosť ľudí a na to, že keď sa spoja nejestvuje zlo, ktoré by sa nedalo poraziť. Páči sa mi ako zničili logo monsanta, ktoré vyrába tie fajnové zmutované potraviny. Ani pojem genetické inžinierstvo ma nepresvedčí, že je to všetko okej. Upozorňujú na to, ako zaobchádtame s prírodou a veľmi milou formou nútia človeka zamyslieť sa, či okolo seba naozaj potrebuje toľko vecí aby bol šťastný.Toľko k mojim postrehom a inerptretácii. Omnia je určite skupina skvelých ľudí a hudobníkov. Dajte vedieť či sa vám zapáčila tiež. Možno sa niekedy spolu stretneme na koncerte :-).

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

1 komentár:

Zadajte text