nedeľa 22. februára 2015

Lucidné snívanie

Sny sú veľmi zvláštny jav. Ich pôvod a zmysel sa snažila objasniť ako klasická veda tak rôzne okultné a ezoterické smery. Je tak jednoduché snívať. Stačí zavrieť oči a preniesť sa do krajiny fantázie v ktorej nič nie je nemožné. Možno ste si niekedy položili otázku: aké by to bolo, keby som vedel ovládať svoje sny? Práve máte možnosť dozvedieť sa o svojej túžbe niečo viac. A ak vytrváte ukážem vám, ako ju zrealizovať.


Sny majú v praktickom okultizme veľký duchovný význam. Umožňujú kontakt s inými sférami, rozhovory s entitami alebo božstvami, alebo odhaľujú mystéria primitívneho podvedomia, ktoré tkvie v každom z nás. Majú mnoho funkcií a jestvuje množstvo spôsobov, ktorými možno snívať. Drvivá väčšina obyčajných snov nenesie nejaké špeciálne posolstvo nad ktorým by stálo zato hodiny meditovať a tak si nejeden človek položí otázku: čo s nimi? Snívanie je príjemné, prináša príjemné pocity a zážitky. Umožňuje nám vidieť osoby, ktoré by sme v živote nestretli a cestovať na miesta, ktoré by sme v živote nevideli. Snívanie jednoducho umožňuje vytvárať realitu podľa našich predstáv a užiť si ju spôsobom nám vlastným.

Lucídne snívanie

Je schopnosť precitnúť vo vlastnom sne, uvedomiť si, že len snívate a začať vedome kontrolovať sen smerom akým sa vám len zapáči. Vyzerá to následovne.

Večer som si ľahol spať. Po chvíli premýšľania som zaspal. Videl som sa v sne v ktorom som chodil po akomsi veľkomeste a zamieril som do najbližšej samoobsluhy. Keď som z nej vyšiel, sadol som na motorku a zrazu prišlo uvedomenie " ale veď ja predsa nevlastním motorku a ani ju neviem šoférovať, to čo je za hlúposť ". Zrazu som si uvedomil, že toto predsa nie je realita a ja musím snívať. Potešil som sa a tak som si začal kontrolovať sen podľa mojich predstáv. Púhym chcením som si zmenil oblečenie na aké som chcel a zamieril som do mesta užiť si sen podľa svojich predstáv.

Lucídne sny sú veľmi živé a plastické, odlišujú sa tak od bežných snov, ktoré sú častokrát veľmi fádne. Je v nich možné robiť prakticky čokoľvek a pri dlhšom tréningu sa vám nestane, že by ste nad snom stratili kontrolu a znova zaspali. Ráno sa zobudíte a pamätáte si do detailu celý sen aj moment v ktorom ste si uvedomili, že snívate.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text