utorok 3. februára 2015

Energetická očista priestoru

V mnohých okultných ale i magických tradíciách sa vyžaduje energetická očista priestoru pred každým rituálom, veštením alebo duchovnou prácou. Úkon očisty má svoje významné postavenie nielen vo viere vúdú, ale aj napríklad v tradičnej Wicce či už alexandrijskej alebo gardneriánskej. Všetky viery popisujú účel energetickej očisty rovnako. Pripraviť chrám alebo priestor na spirituálnu prácu jeho uprataním a naladením.


Z mojej obľúbenej stránky vám prinášam preklad piatich spôsobov, akými je možné zbaviť priestor negatívnej energie a zároveň ho naladiť na ďalšiu prácu. Upracete a odstránite tak zbytkové energie, ktoré by mohli nevhodne zasahovať či už do vášho života alebo spirituálnej práce na ktorú sa chystáte. Z osobnej skúsenosti radím čitateľovi nepodceňovať tento krok, najmä ak má v úmysle komunikovať s duchmi alebo viesť inú formu špiritistickej seánsy. Na svete je veľa bytostí, ktoré sa chcú porozprávať a nie všetky sú na komunikáciu vhodné a nie všetky majú čisté úmysly. O tom, či sa rozprávate s anjelom, alebo vám kyvadlom hýbe fantóm sa občas stačí zamyslieť podľa odpovedí, ktoré dostávate.

Prejdime však k téme. Ako očistiť priestor od negatívnej energie?

Očista dymom

Očistná sila dymu sa používa nato, aby odviala všetku negatívnu energiu preč z priestoru. Zapáľte kadidlo ( návod tu ), alebo vonné tyčinky. Použiť môžete aj bielu indiánsku šalviu, ktorú na chvíľu zapálite a potom sfúknete plameň. Obídite miestnosť 3x v smere hodinových ručičiek s očistným kadidlom a predstavujte si ako zlo odchádza preč. Nechajte chvíľu dym pôsobiť a potom poriadne vyvetrajte. Medzi ďalšie očistné kadidlá patria: kopál, olibanum, levanduľa, rozmarín, jalovec či pŕhľava.

Očista vodou

Mnohí Wiccariáni používajú túto metódu. Svätenou vodou kropia miesto, kde sa má konať obrad a prenášajú modlitby k Bohu a Bohyni ktorých prosia, aby očistili miesto a pripravili ho na prácu.

Rituálne zametanie

Metla je v ľudovej mágii považovaná za očistný prostriedok. Má moc zahnať temné sily. Začnite pri dverách a 3x vymetajte miestnosť tak, aby ste opäť pri nich skončili. Tak doslova odpracete všetku negativitu mimo izbu. 

Očista soľou

Rozsypte soľ po obvode miestnosti. Odporúčané je použiť morskú soľ, aby ste priestor očistili a urobili ho posvätným. Niektorí ľudia používajú aj soľné lampy. 

Očista ohňom

V mnohých kultúrach sa oheň používa na očistu a kalibráciu priestoru. Zapáľte bielu sviecu a kráčajte ňou 3x po obvode miestnosti. Môžete použiť aj vychladnutý popol a ten rozsýpať po okolí, čo ale v interiéry môže predstavovať značný problém ( neupracete to ).

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text