streda 28. januára 2015

Z okultnej praxe: Zmeň seba, zmeníš svet

Som človek a túžim po zmene. Chcem aby sa diali veci a udalosti, aby sa menili tak ako chcem ja. Veci majú byť inak. Moja vôľa je. Tieto, iné a podobné myšlienky víria v hlave každému človeku, ktorý požiada o pomoc veštca, jasnovidca či okultistu. Základom jeho chcenia je túžba mať. Mať peniaze i lásku, more radostí a žiadne starosti, zdravie i správne informácie. Už nejeden človek si sadol oproti mne do kresla horlivo opisujúc svoje túžby a predstavy ako by čo malo vyzerať. Každý z nás má na to, aby docielil zmenu no potrebuje kľúč. Jeden sem pre každého zavesím.


Nehľadajte v predošlých vetách žiadny trik. Kľúč môže vidieť každý bez ohľadu na to kým je alebo čo robí. Nepotrebuje žiadnu zábezpeku, pretože je ňou sám o sebe.

Jedno staré porekadlo hovorí: nechytaj žobrákovi ryby, nauč žobráka ryby chytať. Uvedené porekadlo nie je podstatou kľúča ale je cestou k nemu. Dosiahnutie zmeny je možné pre každého človeka v rôznej miere. No pohnúť sa aspoň o krok dva vpred môže každý. To či sa mu to oplatí je už druhá vec. Informácia, že zmenu môže dosiahnuť každý človek je veľmi dôležitá. Nadväzujú na ňu staré okultné a mystické spisy v ktorých ste sa dočítali, že Boh sídli vo vás a Boh ste vy. Toto pre mnohých nezmyselné tvrdenie, ktoré nájdete aj vo Wicce ( Ja som chrámom Boha a Bohyne ) je odpoveďou. Našťastie v súčasnosti už nemusíte prejsť rokmi iniciačných obradov, aby ste pochopili čo znamená táto slovná hračka.

Čo tým autor chcel povedať je to, že keď človek premení myšlienky v slová a slová v činy potom nastane zmena po ktorej túži. Keď budeme po tomto reťazci pátrať od zadu, skončíme kdesi vo víre myšlienok, ktoré sa nám dennodenne preháňajú hlavou. Samotné na zmenu nestačia, ale sú koreňom, stavebnou základňou pre zmenu. Sú prvým ohňom, svetlom, ktoré dáva zrod novému. Sú božstvom, ktoré riadi náš život v dobrom aj zlom. Každé svetlo vrhá tieň a čím je jasnejšie tým väčší. Preto je zmena častokrát ťažká a len málokedy bezproblémová.

Kto ovládne svoju myseľ, svoje reakcie akými pristupuje ku svetu tak ho zmení. Nemusí nastoliť svetový mier. Stačí, keď uspôsobí svoj svet, svoj život čo najbližšie k obrazu po akom túži. A to je kľúč. Voláme ho sebapoznanie, sebapremena a sebarealizácia.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text