pondelok 5. januára 2015

Význam uzemnenia v okultnej praxi

Meditovali ste, šamansky cestovali alebo viedli reiki terapiu, magický rituál alebo liečiteľský úkon. Cítite sa zvláštne, akoby nadnesene ale v konečnom dôsledku trochu oťapene. Sedíte pri okne a pozeráte na mesiac. Nemôžete spať. Možno práve nastala chvíľa venovať chvíľu času i sebe a uzemniť svoju energiu.


Termín uzemnenie som videl skloňovať na veľa stránkach venujúcich sa duchovnej tématike no málokde som našiel jeho skutočný význam.
Ľudia pracujúci s energiami sa potýkajú s dvoma základnými problémami: nedostatok energie alebo jej prebytok. Vyhovujúci nie je ani jeden stav, keďže ľudské telo ale i duša je zvyknutá na harmóniu, zlatú strednú cestu o ktorej hovoril i filozof Aristoteles.
Niekedy po náročnej energetickej práci ( či už ste vykladali karty, liečili niekoho posielaním energie a tak podobne ) zostane v našom systéme buď nedostatok alebo prebytok energie. Uzemnenie sa týka toho druhého. Keď cítite, že máte niečo navyše nastal vhodný čas uzemniť sa. Neodporúčam uzemňovanie využívať príliš často a už vôbec nie ľuďom, ktorý väčšinou trpia energetickým deficitom než prebytkom. Ako logicky z predošlej vety vyplýva, energeticky oslabená osoba sa ešte viacej takýmto cvičením vysilí a môže si skôr uškodiť než pomôcť.

Uzemnenie - cvičenie

Vyjdite do prírody, na dvor, do izby v ktorej meditujete alebo na vaše spirituálne miesto. Zavrite oči a koncentrujte sa na svoj dych. Vedome sa zamerajte na svoju prebytkovú energiu, rozmýšľajte o nej a neustále pri tom dýchajte. Položte ruky na zem, do vedra s vodou, na strom alebo iný objekt, ktorý vám umožní energiu absorbovať a predstavte si, chcite aby prebytková energia vytiekla skrz vaše dlane preč. Keď pocítite úľavu môžete cvičenie ukončiť.

Ako sa uzemniť ak necítim dobre energie?

Kedysi dávno, keď som nebol schopný cítiť energie tak dobre ako dnes som jednoducho išiel na prechádzku do prírody, alebo k tečúcej vode. Pobyt v prírode je prospešný aj pre ľudí, ktorí sa boja uzemňovacie cvičenie robiť. Výhoda prírody je v tom, že vás reguluje automaticky. Aspoň mne sa to tak deje, keď sa prechádzam po lese. Keď som unavený dobijem sa energiou a keď jej mám prebytok odídem príjemne unavený.

Wiccariáni odporúčajú nosiť vo vrecku kameň, ktorému zvyškovú energiu predáte keď jej máte nadbytok. Črepník so zeminou pri dverách alebo na dvore môže poslúžiť na tento účel tiež. Keď cítite prebytok energie jednoducho položte ruky na hlinu a predstavte si ako absorbuje prebytočnú energiu. Myslím, že hlinu je vhodné z času na čas vymeniť, predsa len si nechceme na pozemku skladovať smetisko.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text