utorok 27. januára 2015

Výplach nosa

Jala néti alebo inak povedané výplach nosa je veľmi účinnou jogínskou technikou. Pochádza zo starej indie, kde má viac než tisícročnú tradíciu. V rubrike o liečiteľstve a liečiteľských technikách by preto zmienka o tejto skvelej metóde nemala chýbať.


Upchaný nos, veľa hlienu, nepríjemné pocity. Pred tým, ako utečiete do najbližšej lekárne a kúpite si sprej, vyskúšajte túto techniku. Obzvlášť v chladných mesiacoch aké vládnu teraz sa vám isto osvedčí!

Podstata Jala Néti spočíva v tom, že za pomoci špeciálnej kupky vypláchnete z nosa nečistoty, škodliviny a baktérie. Kupka sa dá zohnať aj u nás, len sa porozhliadnite po svojom okolí. Vyrábajú sa väčšinou z kovu, plastu, keramiky a skla. Nájdete ich v rôznych veľkostiach. Na tom akú kupku si vyberiete popravde nezáleží. Dôležité je aby bola nepoškodená. Prikladám niekoľko obrázkov, aby ste mali lepšiu predstavu ako vyzerajú:


 U nás to skôr lekárnici poznajú ako nosová sprcha, alebo kupka určená na výplach nosa. Postup je veľmi jednoduchý. Výplach môžete urobiť buď čistou vodou, alebo si zarobíte nasledujúci roztok. Do 3dcl vody dáte čajovú lyžičku soli a zamiešate. Niektorí ľudia dávajú len polovicu, avšak ja mám dobré skúsenosti aj s jednou. Soľ vytiahne z nosa baktérie. Naplňte kupku roztokom a dajte sa nad vaňu alebo umývadlo. Priložte kupku k nosu, plytko dýchajte ústami a začnite otáčať hlavu a dvíhať kupku. Po chvíli pocítite ako vám cez nos roztok tečie a vyteká druhou nosnou dierkou von. Ak vám treba kýchnite si, vyfúkajte si poriadne nos. Zopakujte 1x na jednu i druhú dierku. Ja to robievam tak, že si naplním kupku až do plna a potom rozdelím dávku na polovicu.

Pre vizuálny efekt:


Určite sa nemusíte báť. Technika je bezpečná a naozaj sa nemusíte báť že sa utopíte haha :-). Ak mi neveríte pozrite si toto sympatické video ( začína na 45 sekunde ):Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text