utorok 20. januára 2015

Veštenie z ohňa

Divinácia je spôsob nazerania do budúcnosti hľadením väčšinou na lesklý povrch. Následne veštec interpretuje obrazy, ktoré videl. Veľa ľudí na divináciu používa lesklé povrchy ako zrkadlo, krištáľovú guľu a vodu. Spôsob aký vám ukážem dnes je trochu odlišný. Použijeme element ohňa, ktorý je asociovaný so zmenou, kreativitou ale i deštrukciou.


Najlepší spôsob ako praktikovať tento typ divinácie je pochopiteľne vo vonkajšom prostredí, ale to nie je vždy praktické alebo bezpečné. Preto si nájdite miesto von/dnu kde môžete zapáliť oheň a chvíľu nerušene pobudnúť. Ak nemáte možnosť ísť von do prírody alebo niekde, stále môžete celý rituál vykonať so sviečkou v pohodlí domova.

Uistite sa, že vás počas divinácie nebude nikto rušiť.
- telefón na tichý mód 
- pošlite deti s mužom do obchodu
- eliminujte iné rušivé vplyvy
- pustite si vhodnú hudbu (ak máte radi)
- majte nablízku zápisník a pero

Oblečte si pohodlné alebo rituálne oblečenie ( ak ste skúsení okultisti ) a ak vaša tradícia vyžaduje urobiť ochranný kruh urobte ho ( ak ste Wiccariáni ).

Zapáľte oheň alebo sviecu a chvíľu ho pozorujte. Nechajte plameň narásť, zmocnieť a začnite sledovať jeho tanec. Zhlboka dýchajte a relaxujte. Hlaďte do plameňov upriamene ale nevysilujte sa - robte to tak ako je vám to príjemné. Položte otázku a ďalej už len sledujte oheň. Po chvíli začnete vnímať obrazy, ale možno i zvuky alebo vás premknú zvláštne pocity. Niektorí ľudia hovoria, že počujú spievať rôzne hlasy alebo rozprávať priamo z ohňa.

Keď sa pre vás sledovanie plameňa stane problematickým, alebo sa začnete cítiť nepohodlne prerušte činnosť. Pohľad presuňte z ohňa preč a doprajte si pár chvíľ na relax. Môžete sa cítiť zvláštne, neposedne alebo mať veľmi čulé zmysly, nebojte sa to je po tejto činnosti normálne.

Správy k nám chodia z iných svetov a ríš a mnohé z nich ešte nepoznáme. Ak vám nejaká informácia nedáva zmysel ( napríklad ste videli len fragmenty niečoho ) nebojte sa. Nechajte to pár dní plynúť a ono vám to dá zmysel keď sa nato pozriete z odstupom času. Je tu ešte druhá možnosť. Obdržali ste správu pre niekoho iného ( ak ani po pár dňoch sa vám nezdá, že je to o vás ) a ak považujete za vhodné. Pretlmočte správu tomu komu patrí.

Ak je to bezpečné, nechajte oheň vyhorieť. Ak nie zhasnite ho ( najlepšie zhášadlom ak sa jedná o sviecu ).

Veďte si denník a zapisujte si svoje zážitky ak sa venujete divinácii pravidelne. Môžu sa objaviť symboly alebo odkazy, ktoré sa opakujú a dajú vám tak nový význam.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text