štvrtok 8. januára 2015

Špiritizmus - veda o duchoch

Špiritizmus pozná snáď každý z nás. Ak už ste sa nepokúšali vyvolávať duchov v rámci detskej hry, videli ste aspoň jeden film americkej produkcie v ktorom má duchárska tématika svoje miesto. Smutné na celej veci je to, že povedomie bežného človeka o tejto nádhernej vede končí presne niekde tu a to je škoda. Špiritizmus je krásny duchovný smer umožňujúci živému človeku kontaktovať iné svety záhrobie nevynímajúc. Existujú iné svety? Prečo by ich chcel niekto kontaktovať? Nuž keď už pre nič iné, tak minimálne pre odpovede na svoje otázky, ktorých máme všetci dosť. Ale viac vám povie už síce dávno zosnulý, ale stále veľmi aktuálny Allan Kardek.


Mám rád Kardeka. Respektíve verziu jeho knihy Médií z roku 1904 v staročeskom preklade. Jeden z dôvodov prečo sa ho oplatí študovať je fakt, že Kardek ide priamo k veci. Dáva praktické rady, informácie a zistenia. Kniha tak nie je ochudobnená prebytkom úvah a domnienok ako to býva pri iných autoroch. Dáva dobrý základ aj neskúsenému človeku no a tí " starí okultisti " si aspoň preopakujú základy.

10 zákonov špiritizmu
1. Špiritistické javy sú spôsobené netelesnými inteligenciami, inak povedané duchmi.
2. Duchovia tvoria neviditeľný svet. Sú všade, vesmír je nimi obývaný do nekonečna a sú stále okolo nos a my s nimi v neustálom styku.
3. Duchovia účinkujú neustále na fyzický i na morálny svet, pretože sú jednou z mocností prírody.
4. Duchovia nie sú bytosti mimo stvorenie, sú to duše tých, ktorí žili na zemi alebo v iných svetoch a už odložili svoje telesné rúcho. Z toho vyplýva, že duše ľudské sú vtelení duchovia a že po smrti sa staneme duchmi.
5. Existujú duchovia všetkých stupňov dobroty i zlomyseľnosti, múdrosti i nevedomosti.
6. Všetci sú podrobení zákonu pokroku a všetci musia prísť k dokonalosti. Pretože každý má slobodnú vôľu, dosiahne duch dokonalosť v dlhšej alebo kratšej dobe, podľa svojho pričinenia a svojej vôle.
7. Duchovia sú buď šťastní alebo nešťastní podľa toho, či prežili svoj život dobre alebo zle a podľa stupňa pokroku ku ktorému došli. Dokonalé šťastie bez prerušenia náleží tým duchom, ktorí došli k najvyššiemu stupňu dokonalosti.
8. Všetci duchovia sa môžu za určitých okolností ľudom zjavovať. Počet tých, ktorí nás môžu kontaktovať je nekonečný.
9. Duchovia nás kontaktujú skrz médiá, ktoré im slúžia ako nástroje a tlmočníci.
10. Vznešení i prízemní duchovia sa spoznajú podľa ich reči. Dobrí duchovia radia dobre, hovoria len o pozitívnych veciach a všetko svedčí o ich vznešenosti. Zlí klamú a celá ich reč má znak nedokonalosti a nevedomosti.

Základné zákony špiritizmu by mal mať na pamäti každý, kto sa rozhodne kontaktovať duchovný svet. Nie je možné tieto zistenia ignorovať a z vlastnej skúsenosti to ani neodporúčam. Týchto desať bodov presne sedí s tým čo som zistil počas špiritistických sedení ja. Niektoré veci sa zdajú jednoduchšie než v skutočnosti sú. Veda však nie je o zdaní ale o zisťovaní objektívnych faktov. A my ďakujeme Kardekovi, že nám tieto zistenia zanechal.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

1 komentár:

Zadajte text