utorok 13. januára 2015

Moc a vôňa kadidla

Kadidlo odpradávna patrí bezpochyby k najvýznamnejším obradným prvkom vôbec. Na krídlach vetra či skôr dymu stúpajú modlitby prosebníkov k božstvám ako v šamanizme, budhizme, kresťanstve ale i v takej neobyčajnej viere akou je voodoo. Vykurovanie skrátka poznajú a používajú všetky kultúry a náboženské smery na svete. Je dôležitou súčasťou vybavenia každého okultistu, ale zvyknú ho mať i bežní ľudia zaujímajúci sa o duchovné vedy takpovediac " víkendovo ".


Svet je tvorený zmesou rôznych vibrácií. Každá rastlina má tú svoju a dokáže ju uvoľniť. Niektoré sa využívajú na vytvorenie vhodnej atmosféry pri meditácii, iné pri veštení, ďalšie môžu vibráciám zabrániť. Skrátka kto pozná správny recept môže vhodným kadidlom urobiť radu vecí, alebo napomôcť aby sa stali.

Ako kadidlo sa používajú: listy stromov, kôra, bylinky, živice, oleje ale aj animálie.

Druhy kadidiel poznáme asi dva a to: vonné tyčinky a pálenie zmesi na drevenom uhlí.

Vonné tyčinky nie je zložité použiť. Stačí ak jeden koniec zapálite zápalkou alebo zapaľovačom a po chvíli ho sfúknete. Ako však páliť kadidlo tradičným spôsobom? Viac vám napovie nasledujúce video. Angličtiny sa nebojte, k pochopeniu videa ju nepotrebujete.


Na zapálenie kadidla potrebujete veľmi málo vecí:
- nehorľavú misku
- trocha piesku na izoláciu
- uhlík ( kúpite v trafike )
- zapaľovač/zápalky

Zapáľte uhlík a počkajte kým sa rozhorúči. Hotovo môžete nasypať pripravené kadidlo a použiť jeho vôňu k spirituálnej očiste, alebo inej práci.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text