utorok 20. januára 2015

Ľudská aura

Aura alebo inak povedané energetické biopole je veľmi zvláštny a známy názov. Mnohí nad ním len mávnu rukou zatiaľčo iní pátrajú po jeho význame. Barbara Brennan definuje auru nasledovne:
Lidské energetické pole je projevem univerzální energie, který se blízce dotýká lidského života. Lze ho popsat jako zářící tělo, které prostupuje a obklopuje tělo fyzické, a vydává své vlastní charakteristické záření.
Aura je teda akýsi oblak energie, ktorý obklopuje každú živú bytosť. Na čo slúži? Prečo ju máme?

Biopole je teda akýsi zhluk energie, ktorý sa nachádza okolo ľudí, zvierat ale i rastlín. Podľa viacerých zdrojov ( Barbara Brenann, Jack Schwarz, Rosalyn Bruyer ) má aura 7 hlavných vrstiev.

Strukturované vrstvy obsahují všechny formy, které má fyzické tělo, včetně vnitřních orgánu, cévního systému atd., a navíc i některé další formy, které fyzické tělo nemá. Vertikální tok energie, pulzující nahoru a dolu podél míchy ( rozširuje se nad hlavu a pod kostrč fyzického těla ), považuji za hlavní proud síly. Vedle něj jsou zde rychle se pohybující víry kónického tvaru nazývané čakry.

Aura je teda komplexný energetický systém napojený na fyzické telo. Prečo sme ho dostali a od koho je dobrá otázka no odpoveď na ňu vôbec nie je jednoduchá a myslím, že je zbytočné po nej pátrať. Aura je, existuje a môžeme ju využiť v náš prospech.

O tejto energii, ktorá ovplyvňuje fyzické telo a naše fyzické bytie vedeli snáď všetky národy už od praveku. Zmienky o aure nájdeme na sakrálnych maľbách vo formách aureol a gloriol ( svätožiara ) ale i na ďalekom východe v Indii a Číne. Prvá vrstva aury inak nazývaná aj éterické telo, alebo éterický dvojník je pre praktický okultizmus asi najzaujímavejší.


V aure sa zjavujú naše myšlienky a emócie, tajné túžby ale i nesplnené sny. Slúži zároveň ako i komunikačný prostriedok nadväzovaním kontaktu s okolím. Pôsobením na fyzické telo sa dá zmeniť kvalita aury, rovnako ako pôsobením na auru sa dá zmeniť kvalita fyzického tela. Túto vlastnosť využívajú napríklad liečitelia na prinavrátenie zdravia a harmónie do tela, mysle a ducha. Ak vás táto téma zaujala určite vás poteším, postupne o nej pribudnú ďalšie články. 

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.