štvrtok 22. januára 2015

Energie okolo nás - praktický pohľad

Okultizmus je veda zaoberajúca sa silami, ktoré sú ukryté v prírode a v človeku. Nehľadá len kľúč k tajomstvám univerza, ale adeptovi, ktorý je pripravený počúvať ponúka nástroje a možnosti k sebapremene. Zmena začína zvnútra a postupne sa odzrkadľuje do vonkajšieho sveta. Harmonickými duchovnými cvičeniami môže človek jej proces podporiť a znásobiť jej úžitok. Chcete vedieť, kde začať?


Človek je tvorený a ovplyvňovaný množstvom vecí a javov - tých prírodných nevynímajúc. Sme spätí s prírodou. Z nej vznikneme a v nej i zanikneme. Preto energie, ktorými sme tvorení sú prirodzené a človek sa nemusí báť ich použiť.

Praktické informácie

Mesiac - Najmä citlivejší ľudia vnímajú jeho pôsobenie na svoje telo a psychiku. Často popisujú nespavosť pri splne, alebo zvláštne pocity a sny. Vplyv luny na život človeka popisujú i staré kultúry, ale už aj dávno zaniknuté okultné lóže. Pôsobí aj na rôzne duchovné cvičenia a rituály. Napríklad vo Wicce pribúdajúci mesiac pomáha nadobudnúť to po čom túžime a ubúdajúci naopak zbaviť sa toho čo už nepotrebujeme. Okrem splnu a novu existuje ešte pár ďalších špeciálnych fáz mesiaca ( napríklad: blood moon ) no k tým sa teraz vyjadrovať nebudem.

Prírodné cykly - Naši pohanskí predkovia slávili prírodu a jej cyklus. Niečo podobné uznáva novodobá Wicca, ktorá je akýmsi znovuzrodením starej viery. Pozorovaním prírody, jej javov a úkazov naši predkovia objavili špeciálne magické dni, kedy sa príroda správa inak než bežne a umožňuje pôsobiť silám, ktoré počas roka spia. Tieto dni sa stali neskôr základom pre kresťanské sviatky ( Vianoce, Veľká Noc, Všech svätých.. ).

Elementy - V tradičnej Wicce rozlišujeme 5 elementov: vodu, vzduch, oheň, zem a éter. Podľa starých mágov medzi ktorých patrili napríklad Gérard Encausse, Eliphas Lévi alebo Agrippa ale i novodobých čarodejníkov ( Scott Cuningham, Gérard Gardner ) sa ich manipuláciou vyvoláva želaný efekt v materiálnom svete. Presne určenými rituálnymi úkonmi a postupmi sa pôsobí na astrálny svet, ktorý následne zmenu prenáša do toho nášho.

Bytosti - Anjeli, spirituálny sprievodcovia ale aj rôzne iné bytosti. Niekedy na veci sami nestačíme a potrebujeme, aby nám pomohol niekto kto sa vo svojom svete vyzná lepšie ako my. Predsa len keď človek nevidí energie je lepšie, keď mu s nimi pomôže niekto kto áno. Neradno však volať hocikoho, pretože nie každá bytosť má s nami dobré úmysly. Viac sa dozviete v článku " 10 dôkazov, že s vami komunikuje temná bytosť ".

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text