pondelok 5. januára 2015

Energetický upír - úvod

Energetický vampír je človek, ktorý sa vedome alebo nevedome živí vitálnou energiou iných ľudí. Tá koluje v každom z nás a zmieňujú sa o nej všetky staré kultúry od severu na juh a od východu na západ. Čchi, mana, ód, ki, prána, magnetizmus a iné mená pre tú istú vzácnu substanciu. Bežne ju prijímame skrz potravu, vzduch ale aj kozmické žiarenie. Starí okultisti ako napríklad Papus zistili, že ľudské telo má i svoju energetickú podobu, ktorá je vyživovaná energiou v jej nehmotnej forme. Ak dôjde k narušeniu, poškodeniu alebo zamedzeniu toku tejto substancie človek sa dostáva do krízy ako emocionálnej, mentálnej ba dokonca zdravotnej.


Energetický ( iný termín: psychický ) vampír je bytosť, ktorá sa živí alebo priživuje na jedincoch braním ich vitálnej sily a energie pre svoj prospech. Vysávať životnú silu ( magnetizmus ) z iného človeka sa dá vedome, napríklad prevedením satanského rituálu pri ktorom sa vytvorí energetické spojenie umožňujúce brať životnú energiu, alebo nevedome ak nešťastný a chorý jedinec ( kedže vampírom sa zdravý človek obvykle nestáva ) uplatňuje skrz manipuláciu a iné dominantné techniky vplyv na svoje okolie, narúša jeho stabilitu podobne ako vírus narušuje štruktúru bunky využívajúc vnútornú nestabilitu obete k dosiahnutiu toho čo chce.

 Vampírizmus je nepríjemný jav, ktorý sa jednoducho identifikuje ale veľmi ťažko napráva. Riešenie tohto problému je častokrát problematickejšie ako sa zdá, najmä keď sa fenomén vampírizmu prejaví v rodine. Silné citové a emocionálne väzby sú pre energetický vampírizmus dôležitým faktorom no nie nevyhnutným. Problematický sa vampírizmus javí v tom, že ľudia častokrát i keď zistia, že ich blízka osoba je vampír sa snažia všemožne tento fakt ospravedlniť ( odpúšťaním, modlením sa, zľahčovaním situácie, ospravedlňovaním jeho konania a podobne ). Robia tak z dvoch dôvodov. Prvým je citový vzťah k vampírovi ( veď je mi to otec, mama, brat,.. ) a druhým je psychická manipulácia, kedy už človek nereaguje na podnety z vlastnej vôle ale skrz naučené vzory správania, ktoré do neho dostal upír. Existuje príslovie, že skôr človeka oklamete ako ho presvedčíte, že bol oklamaný. Druhý dôvod funguje na podobnom princípe.

Otázku morálky v prípade vampírizmu nechám tak. Odpovedzte si na ňu podľa svojich kritérií a kultúrneho zázemia. Nech už je odpoveď akákoľvek na fakte, že vampírizmus je choré konanie to nemení nič.

Zamedziť vysávaniu druhou osobou možno rôznymi spôsobmi. Od utnutia kontaktu až po rôzne okultné techniky psychickej sebaobrany, ktoré nájdete i v knihách Dion Fortune. Je na vás ako sa so situáciou vysporiadate a aký emocionálny náboj jej dáte. Môžte sa cítiť nahnevane, urazene, smutne, sklamane alebo práve naopak ľahostajne a neutrálne. Akým postojom situáciu vyriešite je na vás, no určite nepokazíte nič tým, ak tam kde sa to dá dáte veci na poriadok bez zbytočného teátra.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie našej práce. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Zadajte text