štvrtok 23. júla 2015

Stridžie dni

Sú ešte ďaleko, ale majú svoje špeciálne čaro. Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc! Tak praví staré porekadlo. Pravdou je, že stridžie dni sa na Slovensku sa vždy tešili veľkej obľube a v nejednom kúte slovenska sa každoročne stretávajú bosorky, aby navarili nový osud tým, ktorých nemajú radi. Áno, dnes  bude reč o čiernej mágii, kliatbách a porábaní.

Stridžie dni majú v ľudovom folklóre svoje špeciálne miesto. Biele Lucie, liatie olova na Ondreja, či čítanie budúcnosti z vosku. Jedna vec sú zvyky a druhá vec je reálna mágia. Predovšetkým tá čierna sa robí po známosti za dobre zavretými dverami. Jej praktiky nenájdete v bibliografii knižnice ani na internete či v časopise. Je to proste niečo o čom sa nehovorí a učí sa to ústne v úzkom kruhu ľudí.

Vidieť človeka zasiahnutého kliatbou je hrozný pohľad. Paradoxom je, že osoby, na ktoré je vykonaná reálna čierna mágia vyhľadávajú pomoc medzi poslednými. O tejto problematike sa totiž na slovensku veľa nevie a vplyvom komunizmu, cirkvi a modernej doby sa kliatby označili za doménu rozprávok a divných ľudí.

Rady na stridžie dni

Dni kedy má svet v rukách temnota a po nociach sa preháňajú démoni na chrbte Meluzíny. V stridžie dni sú otvorené astrálne brány do nízkych svetov a vyvolať démona či nízku bytosť je veľmi jednoduché. V nasledujúcich pár riadkoch vám prinášam tipy, ktoré robím v tieto dni ja:

- nezúčastňujem sa žiadnych prednášok s duchovnou tématikou a celkovo sa vyhýbam veľkým masám
- ak som nútený v tieto dni komunikovať so svojimi anjelmi robím poriadnu energetickú ochranu
- zakrývam zrkadlá v dome tmavou látkou 
- nevpúšťam si do domu nepriateľsky naladených ľudí
- strážim si svoje osobné veci a nenechávam ich len tak hocikde pohodené
- vyhýbam sa ľútosti a rôznym chudákom 
- svetlo sviec používam len pri rituáloch wicca
- udržujem svoj domov v harmónii a v pohode
- snažím sa byť vždy pozitívne naladený a vyhýbať sa konfliktom

V našej rodine sa obdobiu stridžích dní vždy prikladal väčší dôraz. Má to svoj zmysel, či už to človek pojme tak ako to je, alebo ako ľudový zvyk či tradíciu, akých máme stovky. Pre niečo vznikli. Zamyslime sa z času na čas nad činnosťami, ktoré robíme automaticky - vieme ešte ich význam? Verte mi, občasná filozofia nie je na škodu a dokáže človeka ušetriť od mnohých starostí. A aj o to predsa zvykom a tradíciám ide.

Autorom článku je http://mesacnastudna.blogspot.sk/. Možno ho s dovolením bez zmeny kopírovať ak k nemu bude pripojená celá táto poznámka. Ďakujeme za rešpektovanie